اخبار

استاندارد جدید ویندوز سرور ۲۰۱۹

دوره ویندوز سرور 2019

استاندارد آموزشی ویندوز سرور ۲۰۱۹ ،   تمامی  مدارک  مایکروسافت   در حوزه های  Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA), Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD), Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE)  تا تاریخ  January 31, 2021  کنار گذاشته شده اند.در نتیجه  آزمونی برای دوره های MCSA 2012  و MCSA 2016 وجود ندارد. در …

بیشتر بخوانید »

دانلود کتاب تمرینات نتورک پلاس

کتاب تمرینات عملی نتورک پلاس

کتاب تمرینات نتورک پلاس راه اندازی شبکه های کوچک سیمی و بی سیم ، تنظیمات ادرس IP ، راه اندازی Telnet و SSH ،  نصب و راه اندازی روتر و سوییچ ، دستورات  و ابزارهای TCPIP  مانند ، Ipconfig , ping , traceroute , netstat  ، بخشی از تمرینات این …

بیشتر بخوانید »

جزوات،نمونه سوالات و فیلم ها آموزشی شبکه

دوره های شبکه

فرصت ویژه برای  تهیه  فیلم های آموزشی ، جزوات و نمونه سوالات ، شبکه ، مایکروسافت ، سیسکو و امنیت.   مربیان با تجربه  آموزشگاه پگاه نو، به طور مستمر اقدام به  تهیه  مجموعه های آموزشی به روز و با کیفیت می نمایند به گونه ای که علاقمندان شبکه  به …

بیشتر بخوانید »

دوره های لایو آموزش شبکه

کلاس لایو , آنلاین شبکه

لیست کلاس های لایو شبکه و مهندسی مایکروسافت MCSA ، سیسکو CCNA و Network plus . به علت شیوع کرونا همه دوره ها آنلاین بر گزار می شوند. شهریه ها مناسب و دانشجویی محاسبه شده اند.به هنگام تدریس از ابزارهای مجازی سازی و شبیه سازی استفاده می شود و آموزش مبتنی بر سناریوهای عملی است.

بیشتر بخوانید »

ویندوز آژور

ویندزو آژور

مایکروسافت آژور، یک سرویس ابری است که توسط مایکروسافت برای تولید، تست، استقرار و مدیریت برنامه های کاربردی و خدمات از طریق مراکز داده مایکروسافت ایجاد شده است

بیشتر بخوانید »

مجازی‌سازی (Virtualization)

مجازی سازی

یکی از روش های پیشرفته برای استفاده بهینه از سخت افزار سرورها اقدام به راه اندازی مجازی سازی می کنند.Vmware و Hyper-V از ابزار اصلی مجازی است.

بیشتر بخوانید »

آموزش CCNA – دسترسی به خط فرمان تجهیزات سیسکو با Telnet

CCNA logo

محیط خط فرمان CLI محیطی است که در آن می توانیم روتر یا سوئیچ سیسکو را پیکربندی و سپس مدیریت کنیم. این محیط کاملا متنی است و باید دستورات متنی را در آن وارد کنیم. برای دسترسی به این محیط دو روش دسترسی محلی از طریق کابل کنسول و دسترسی از طریق شبکه یا راه دور توسط Telnet و SSH وجود دارد.

بیشتر بخوانید »

معرفی مدل OSI

CCNA logo

آموزش مقدماتی CCNA مدل Open Systems Interconnection (OSI) یا مدل هفت لایه ای، توصیفی مفهومی از لایه‌هایی است که دو یا چند سیستم مخابراتی یا شبکه کامپیوتری از طریق آن به یکدیگر متصل می‌شوند.

بیشتر بخوانید »

آدرس IP چیست؟

CCNA logo

هر آدرس IPv4 شامل 32 بیت می‌شود که از 4 بخش 8 بیتی تشکیل شده‌است. در نتیجه فضای نشانی را به ۴٬۲۹۴٬۹۶۷٬۲۹۶ نشانی یکتای ممکن محدود می‌سازد. یکی از ضروری ترین مهارتهایی که کارشناسان و دانشجویان رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات باید بیاموزند دوره CCNA است.در این وب سایت سعی می کنیم در فیلم های کوتاه بطور کاربردی آنرا آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید »

معرفی مدارک سیسکو و شبیه ساز Packet tracer.

CCNA logo

شرکت «سیسکو سیستمز» (Cisco Systems) شرکت آمریکایی چندملیتی و خوشه‌ای فناوری است که مرکز آن در شهر سن‌خوزه، کالیفرنیا در مرکزسیلیکون‌ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد . این شرکت سخت‌افزارهای شبکه و تجهیزات مخابراتی و دیگر خدمات و محصولات فناوری بالا را طراحی تولید و به فروش می‌رساند. [۱] در ابتدا، سیسکو فقط رهیاب‌های (روترهای) چند پروتکلی تولید می‌کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه می‌توان پیدا کرد. آموزش مقدماتی دوره CCNA ویژگی است که امکان جذب و استخدام در شرکتهای فن آوری اطلاعات و مرتبط را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید »

استانداردهای Wi-Fi

ساخنار کلی شبکه بی سیم

یک شبکۀ بی‌سیم یک شبکۀ رایانه‌ای است که ارتباط بین نقاط (اجزاء) شبکه به روش بی‌سیم برقرار می‌شود و داده‌ها منتقل می‌شوند. خلاصه استانداردهای شبکه های بی سیم Wi-Fi از ابتدا تا به روز ترین.

بیشتر بخوانید »

آموزش مقدماتی Hyper-V

مجازی سازی

یکی از ابزارهای مجازی Hyper-V است که توسط مایکروسافت ارایه شده است. این ابزار در ویندوز 10 از نوع 64 بیتی و از و یندوز سرور 2008 به بعد معرفی شده است.برای دانلود آموزش مقدماتی روی بیشتر بخوانید کلیک کنید.

بیشتر بخوانید »