آموزش شبکه (نتورک پلاس)MCSA 2016آموزش ویندوز سرورجزوات آموزشی شبکهویندوز سرور 2019

دانلود آموزش ویندوز سرور ۲۰۱۹

دانلود آموزش ویندوز سرور ۲۰۱۹ بصورت PDF

ویندوز سرور یک نام تجاری برای گروهی از سیستم عامل های سرور (OS) است که مایکروسافت از سال ۲۰۰۳ در حال توسعه آن است. اولین سیستم عامل که با این نام تجاری منتشر شد ویندوز سرور ۲۰۰۳ بود.ویندوز سرور پلت فرم برای ساخت زیرساخت های برنامه های کاربردی متصل، شبکه ها، و خدمات وب است. به عنوان یک مدیر Windows Server، شما به دستیابی به اهداف کسب و کار خود کمک کرده اید که زیرساخت ها را امن، در دسترس و انعطاف پذیر نگه دارید. ویندوز سرور پایه و اساس اکوسیستم مایکروسافت بوده است و امروز به قدرت شبکه ابر هیبریدی ادامه می دهد.

اگر به عنوان کارشناس  در  گروه های فن آوری اطلاعات  سازمانها و شرکت ها  مشغول هستید یا  دانشجوی رشته فنآوری اطلاعات، کامپیوتر سخت افزار، کامپیوتر نرم افزار و حتی سایر رشته های مرتبط  در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشید، تهیه و خرید این کتاب آموزشی (بیش از ۳۵۰ صفحه A4 مبتنی بر سناریو های عملی) را پیشنهاد میکنیم.برای این منظور می توانید با شماره  ۰۹۳۶۵۸۰۳۰۰۱ تماس بگیرید یا در واتس اپ پیام دهید.علاوه بر این می توانید از فیلم های آموزشی  دوره های  نتورک پلاس ، امنیت شبکه ، ویندوز سرور ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ ، CCNA  استفاده نمایید.

ویندوز سرور 2019

آموزش کامل ویندوز سرور ۲۰۱۹تاریخچه مایکروسافت از توسعه سیستم عامل برای کامپیوترهای سرور به ویندوز NT 3.1 نسخه سرور پیشرفته برمی گردد. ویندوز ۲۰۰۰ نسخه سرور اولین سیستم  عامل شامل دایرکتوری فعال، DNS سرور، DHCP سرور، و Group Policy بود.انتشار های اصلی ویندوز سرور  عبارتند از:

به طور سنتی، مایکروسافت به مدت ۱۰ سال از ویندوز سرور پشتیبانی می کند، با پنج سال پشتیبانی جریان اصلی و پنج سال پشتیبانی گسترده اضافی. این انتشار نیز ارائه یک تجربه دسکتاپ کامل. با شروع ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2، سرور هسته و نانو سرور پیکربندی در دسترس قرار گرفت برای کاهش رد پای سیستم عامل.  بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱، مایکروسافت از این انتشارها به عنوان انتشارهای «سرویس دهی بلند مدت» نامید تا آن ها را جدا از انتشارهای نیمه سالانه تنظیم کند.

مایکروسافت به مدت شانزده سال هر چهار سال یک نسخه عمده از ویندوز سرور را منتشر کرد که یک نسخه جزئی دو سال پس از انتشار عمده منتشر شد. نسخه های فرعی یک پسوند «R2» در نام خود داشت. مایکروسافت در اکتبر ۲۰۱۸ با انتشار ویندوز سرور ۲۰۱۹ این سنت را شکست که باید «ویندوز سرور ۲۰۱۶ R2» می بود. ویندوز سرور ۲۰۲۲ نیز ارتقاء جزئی بیش از سلف خود دارد.

پیکربندی Storage Spaces در ویندوز سرورr

storage space windows serverویندوز سرور ۲۰۱۹ همه چیز را در مورد بهبود پشتیبانی از سناریوهای ابر هیبریدی, زیرساخت های  همگرا و امنیت، فراهم می سازد.برخی از ویژگی های ویندوز سرور ۲۰۱۹  عبارتند از :

Hyper-Converged Infrastructure (HCI)

این باید به عنوان جای تعجب نیست که مایکروسافت در حال بهبود پشتیبانی از HCI در ویندوز سرور ۲۰۱۹ آمده است. مایکروسافت لاجورد را بر روی سرور ویندوز با استفاده از ذخیره سازی محلی متصل شده از طریق اترنت و محاسبه و شبکه تعریف شده توسط نرم افزار ساخته است، در حال حرکت به دور از SANs گران قیمت است که یک بار تحت سلطه مرکز داده.

ترویج Azure  و  Windows Server Software Defined Solutions (WSSD)  و در حالی که راه حل های Azure Stack و WSSD امروز در دسترس هستند که بر روی ویندوز سرور ۲۰۱۶ ساخته شده اند، پیشرفت های زیادی در  ویندوز سرور ۲۰۱۹ برای افزایش عملکرد و آسان تر کردن مدیریت وجود دارد.

پشتیبانی از  Storage Class Memory  

حافظه کلاس ذخیره سازی (SCM) که گاهی اوقات به آن حافظه ماندگار گفته می شود، ذخیره سازی ایجاد شده از NAND مبتنی بر فلش است که به یک اسلات DIMM بسیار شبیه به حافظه سنتی DRAM متصل است. ایده این است که ذخیره سازی نزدیک تر به پردازنده برای بهبود عملکرد. SCM می تواند به عنوان ذخیره سازی فوق العاده سریع، حافظه، و یا بخش بندی شده برای انجام هر دو نقش در یک زمان استفاده می شود.

ReFS Data Deduplication

سیستم فایل های ReFS به دلیل تاب آوری، بهینه سازی ردیف بی درنگ، عملیات ماشین مجازی سریع تر، و مقیاس پذیری بزرگ، معمولاً برای مجازی سازی، پشتیبان گیری، و مایکروسافت Exchange مورد استفاده قرار می گیرد. اما تا همین اواخر، ReFS از deduplication داده ها که تنها بر روی حجم های فرمت شده NTFS در دسترس بود، پشتیبانی نکرد. deduplication داده ها می تواند صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های ذخیره سازی با استفاده از فن آوری سطح بلوک برای کاهش مقدار فایل های فضایی را تا بر روی یک دیسک فراهم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا