آموزش شبکه (نتورک پلاس)CCNACompTIA +Networkآموزش CCNAجزوات آموزشی شبکهسوالات تستی شبکهفیلم آموزشی شبکهنمونه سوالات استخدامی

نقشه راه مهندسی شبکه سال ۲۰۲۲

معرفی نقشه  راه مهندسی شبکه سال ۲۰۲۲

یکی از چالشهای اساسی در فناوری اطلاعات، سرعت بالای تغییرات و تحولات است که روشهای مختلفی را برای رویارویی با مسائل این حوزه  مطرح می کند.اثرات عمده این امر بر رقابت و پیچیدگی محیط، سبب شده که سازمانها برای بقا از ابزارهای جدیدی استفاده کنند.

یکی از این ابزارها، نقشه راه است که مسیر رفتن از وضعیت کنونی به مقصد را ترسیم می کند. نقشه راه در حوزه های مختلف کاربرد دارد. یکی از اصلی ترین حوزه ها، حوزه فناوری می باشد که در حالت کلی، ارتباطی بین بازار، محصولات، و فناوریهای مورد نیاز را  بیان می کند.

نقشه راه مهندسی شبکه  بر اساس گرایش های مختلف  متفاوت است و برای مهندس شبکه شدن بر اساس علایق و نیاز جامعه می بایست  مسیر مرتبط را طی نمود. در حوزه فناوری های   Network and Cloud    مسییر و نقشه راه  پیشنهادی  والبته سفارشی شده،  به صورت زیر است:

نقشه راه مهندسی شبکه
نقشه راه مهندسی شبکه

به طور کلی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مفهوم شبکه های کامپیوتری و یا همان Network، به گروهی ایجاد شده از سیستم های کامپیوتری شامل: سخت افزارها، نرم افزار شبکه ای و ابزار و تجهیزات ایجاد کننده ارتباط نظیر کابل های شبکه و یا تجهیزات ارتباطی بی‌سیم می باشد. پروژه های اجرایی شبکه های کامپیوتری را می توان به دو بخش اصلی ، سخت افزار شبکه  (Passive) شامل  کابل کشی و نصب تجهیزات  و  نرم افزار شبکه (Active) شامل پیکربندی و تنظیمات نرما فزاری، تقسیم کرد.

جزوه نتورک پلاس، جزوه امنیت، جزوه ویندوز سرور
آموزش Network+
Security+

شروع مسیر تبدیل شدن به یک مهندس شبکه ،  دوره  اساسی و  مهم نتورک پلاس  است.بطوریکه در زمان انجام تحقیقات برای انتخاب مسیر شغلی خود برای ورود به حوزه شبکه، می بایست دوره  نتورک پلاس (CompTIA Network+)  را  طی کنید.
تجهیزات سخت افزاری  شبکه مانند: روتر، سویچ، کابل، سرور، استوریج ها و … و  نرم افزار های شبکه مانند: سیستم عامل های ویندوزی و لینوکسی، برنامه ها و اپلیکشن ها و … می باشد.

گواهینامه‌های سیسکو دارای سطوح زیر می باشد:

دوره های سیسکو
دوره های سیسکو

دانلود نقشه راه  پیشنهادی سیسکو  از اینجا نقشه راه سیسکو در سال ۲۰۲۲

مدارک سیسکو
مدارک و گواهی های سیسکو

مایکروسافت  گواهی های  متنوعی دارد  که در حوزه  سرویس های شبکه ،  گواهی ویندوز سرور ۲۰۱۹ و ۲۰۲۲ معتبر هستند. توضیح اینکه دوره های  MCSA منسوخ شده اند. این دوره‌ها، طبق انتشار نسخه‌های مختلفی از ویندوز سرور، به صورت دوره ای، از نظر محتوا و نام دوره، بروزرسانی می‌شوند.

مایکروسافت پیشنهاد می‌کند اگر شما مسئول مدیریت، نگهداری و عیب‌یابی یک سیستم هستید و ۶ تا ۱۲ ماه سابقه کار در این زمینه را دارید مدرک ویندوز سرور ۲۰۱۹ و ۲۰۲۲  را انتخاب کنید.

دانلود نقشه راه پیشنهادی  مایکروسافت از اینجا نقشه راه مایکروسافت در سال ۲۰۲۱

windows server 2019
windows server 2019

طی دوره های آموزشی هر یک از گواهی های فوق منجر به  تبدیل شدن شما به مهندس شبکه خواهد شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا