آموزش شبکهCCNACompTIA +Networkامنیت و هککارشناس شبکه

دستور ARP

معرفی دستور Address Resolution Protocol (ARP) 

عملکرد دستور ARP

شکل کلی و سوئیچ های دستور ARP

پروتکل ARP  یا  Address Resolution Protocol  پروتکلی است که  با پخش فراگیر آدرس IP  تجهیز درخواست کنند، اقدام به شناسایی آدرس سخت  افزاری (MAC) می نماید. به عبارتی زمانی استفاده می‌شود که دستگاهی بخواهد با دستگاه دیگری در یک شبکه LAN ارتباط برقرار کند.زیرا در یک شبکه اترنت که قبل از ارسال بسته‌ها باید آدرس‌های فیزیکی شناخته شود.

کامل ترین مرجع آموزش شبکه های کامپیوتری
کامل ترین و جامع ترین مرجع آموزش شبکه های کامپیوتری

دستگاه فرستنده از ARP برای ترجمه آدرس های IP به آدرس های MAC استفاده می کند. دستگاه یک پیام درخواست ARP حاوی آدرس IP دستگاه دریافت کننده ارسال می کند. همه دستگاه‌های موجود در یک بخش شبکه محلی پیام را می‌بینند، اما فقط دستگاهی که آدرس IP را دارد با پیام پاسخ ARP حاوی آدرس MAC خود پاسخ می‌دهد. دستگاه فرستنده اکنون اطلاعات کافی برای ارسال بسته به دستگاه دریافت کننده دارد.

بسته های درخواست ARP به آدرس های پخش ارسال می شوند (FF:FF:FF:FF:FF:FF برای پخش اترنت و ۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵ برای پخش IP).شکل زیر فرایند اجرایی پروتکل ARP را نشان می دهد.

پروتکل ARP
فرایند و پروسس ARP

شکل کلی دستور ARP :

شکل کلی

ARP -s inet_addr eth_addr [if_addr]

ARP -d inet_addr [if_addr]

ARP -a [inet_addr] [-N if_addr] [-v]

سوئیچ ها a نمایش محتویات  ARP Cache .
d حذف ردیفهای  ARP Cache  بر اساس آدرس IP  .
S افزودن یک ردیف اطلاعاتی براساس آدرس فیزیکی به ARP Cache.

با اجرای دستور ARP ، محتوای حافظه پنهان ARP یا ARP Cache نمایش داده می شود.این جدول برای ذخیره آدرس های IP و آدرس های فیزیکی اترنت آنها استفاده می شود. کافی است این دستور را بدون پارامتر اجرا کنید تا arp اطلاعات راهنما را نمایش می دهد.

پروتکل ARP خروجی
خروجی پروتکل ARP

پروتکل ARP  یا  Address Resolution Protocol  وظیفه بدست آوردن آدرس فیزیکی یا MAC را با داشتن آدرس IP یک Host  دارد.    می دانیم آدرس IP  در لایه اینترنت کار می کند و  بسته هایIP  خود را، در فریم های لایه فیزیکی  جا می دهند و سپس درون شبکه ارسال می شوند.

اماHost های  درون شبکه برای ارتباط با یک دیگر نیازمند دانستن آدرس MAC یکدیگر هستند. این در حالیست که  تجهیزات  شبکه با IP  شناخته می شوند، ولی در عمل به آدرس MAC آن ها نیز نیاز است.از این رو با استفاده از پروتکل ARP  بواسطه آدرس IP ، آدرس MAC هر Host ی را شناسایی می کنیم.

دستور arp  امکان تخلیه کامل حافظه پنهان ARP را فراهم می کند. عملکرد اصلی این پروتکل ترجمه  آدرس IP یک سیستم به آدرس MAC آن است و از این رو بین سطح ۲ (لایه پیوند داده) و سطح ۳ (لایه شبکه) کار می کند.

ARP-commnad
ARP-commnad

برای شرکت در دوره های آنلاین شبکه و نتورک پلاس با استاندارد جدید  می توانید از طریق شماره  ۰۹۳۶۵۸۰۳۰۰۱  تماس و بعد از مشاوره رایگان ثبت نام به عمل آورید. در بخش تقویم آموزشی  لیست دوره های  شبکه  و سایر مهارت ها را مشاهد نمایید. جلسه اول دوره نتورک پلاس رایگان برگزار می شود تا دانشجویان و علاقمندان با آگاهی کامل و شناخت از نحوه تدریس و شیوه بیان  مربی اقدام به ثبت نام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا