آموزش شبکهCompTIA +NetworkCompTIA +Security

دستور pathping

آشنایی با دستور PathPing

معرفی دستور pathping

اطلاعاتی در مورد تأخیر شبکه و از دست دادن شبکه در Hop های متوسط بین مبداء و مقصد ارائه می دهد. این دستور چندین پیام echo Request را برای هر مسیریاب بین مبداء و مقصد در یک دوره زمانی ارسال می‌کند و سپس نتایج را بر اساس بسته‌های برگشتی از هر روتر محاسبه می‌کند.

از آنجایی که این دستور میزان از دست رفتن بسته ها را در هر روتر نشان می دهد، می توانید تعیین کنید که کدام روترها یا زیرشبکه ها ممکن است مشکلات شبکه داشته باشند. در صورت اجرای این دستور بدون پارامتر ، راهنما را نمایش می دهد.

دستور pathping

دستور  PathPing تنها در صورتی در دسترس است که پروتکل پروتکل اینترنت (TCP/IP) به عنوان یک جزء در ویژگی های یک آداپتور شبکه در اتصالات شبکه نصب شده باشد.

علاوه بر این، این دستور همانند استفاده از دستور tracert مشخص می کند که کدام روترها در مسیر هستند. با این حال، این دستور همچنین پینگ‌هایی را به صورت دوره‌ای برای تمام مسیریاب‌ها در یک بازه زمانی مشخص ارسال می‌کند و آمار را بر اساس تعداد بازگشتی از هر یک محاسبه می‌کند. معرفی و آموزش این دستور در  دوره های  نتورک پلاس و CCNA انجام می گیرد.

سوییچ ها توضیح سوییچ ها
 n از تلاش مسیریابی برای resolve کردن آدرس های IP روترهای میانی به نام آنها جلوگیری می کند. این ممکن است نمایش نتایج مسیریابی را تسریع کند.
<h <maximumhops
حداکثر تعداد گام (Hop) در مسیر برای جستجوی هدف (مقصد) را مشخص می کند. پیش فرض ۳۰ گام است.
g <hostlist> مشخص می‌کند که پیام‌های echo Request از گزینه Loose Source Route در هدر IP با مجموعه مقصدهای میانی مشخص شده در hostlist استفاده می‌کنند. حداکثر تعداد آدرس‌ها یا نام‌ها در hostlist  به تعداد ۹ عدد است.  در واقع hostlist مجموعه‌ای از آدرس‌های IP (با نماد اعشاری نقطه‌دار) است که با فاصله از هم جدا شده‌اند.
p<period> تعداد میلی ثانیه برای انتظار بین پینگ های متوالی را مشخص می کند. پیش فرض ۲۵۰ میلی ثانیه (۱/۴ ثانیه) است. این پارامتر پینگ های جداگانه ای را برای هر هاپ میانی ارسال می کند. به همین دلیل، فاصله بین دو پینگ ارسال شده به یک Hop، دوره ضرب در تعداد Hop است.
q <numqueries>
تعداد پیام های echo Request  ارسال شده به هر روتر در مسیر را مشخص می کند. پیش فرض ۱۰۰ پرس و جو است.
w <timeout> زمان منتظر ماندن برای هر پاسخ را بر حسب میلی ثانیه  تعیین می کند. پیش فرض ۳۰۰۰ میلی ثانیه (۳ ثانیه) است.
i <IPaddress> آدرس مبداء را مشخص می کند.
۴ <IPv4> سوریس مبتنی بر IPv4
۶ <IPv6> سوریس مبتنی بر IPv6
<targetname> مقصد را مشخص می کند که با آدرس IP یا نام میزبان مشخص می شود.
? نمایش راهنمای دستور.
مثال دستور pathping
مثال دستور pathping
کامل ترین مرجع آموزش شبکه های کامپیوتری
کامل ترین و جامع ترین مرجع آموزش شبکه های کامپیوتری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا