جزوات آموزشی شبکهسوالات استخدامی کارشناس شبکهسوالات تستی شبکهفیلم آموزشی شبکهکارشناس شبکهمحصولات آموزشینمونه سوالات استخدامینمونه سوالات نتورک پلاس

دانلود نمونه سوالات امنیت شبکه سال ۱۴۰۱

بهترین  فرصت برای  دانلود نمونه سوالات امنیت شبکه سال ۱۴۰۱

یکی از راههای موفقیت برای قبولی در آزمون های استخدامی، آزمونهای فنی و حرفه ای، آزمون های دانشگاهی، آزمون کارشناسان رسمی دادگستری و مصاحبه های شغلی، آشنایی با سوالات و تست های مرتبط با رشته دانشگاهی و شغلی کارشناس شبکه است.بیش از ۲۴۰ سوال تستی به زبان فارسی و به همراه پاسخ طبق استاندارد جدید +CompTIA Security برای علاقمندان آماده ارسال می باشد.برای اطلاع از نحوه دریافت در واتساپ  به شماره  ۰۹۳۶۵۸۰۳۰۰۱  پیام دهید.

دانلود نمونه سوالات امنیت شبکه سال ۱۴۰۱
دانلود نمونه سوالات امنیت شبکه سال ۱۴۰۱

در  رشته های فناوری اطلاعات، نرم افزار و سخت افزار ، یکی از مباحث مهم امنیت شبکه و امنیت اطلاعات می باشد که تحت عنوان درس Security معمولا مطرح میشه و یک حوزه وسیع در گرایش های رشته کامپیوتر است.

نمونه سوالات امنیت شبکه سال 1401 به همراه پاسخ
نمونه سوالات امنیت شبکه به همراه پاسخ

امنیت شبکه  یا Network Security  شامل مقررات و سیاست‌های گرفته شده توسط مدیریت شبکه است که به منظور جلوگیری و نظارت بر دسترسی غیرمجاز، سوء استفاده، اصلاح، یا ایجاد محدودیت در شبکه‌های کامپیوتری و منابع قابل دسترس در شبکه، تدوین و اعمال می‌گردد.

کاربران یک شناسه و رمز عبور یا اطلاعات تصدیق کننده دیگری را انتخاب می‌کنند یا به آنها اختصاص داده می‌شود که به آن‌ها اجازه دسترسی به اطلاعات و برنامه‌های درون اختیاری خود را می‌دهد. امنیت شبکه انواع شبکه‌های کامپیوتری چه دولتی و چه خصوصی را پوشش می‌دهد که در مشاغل روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند: انجام معاملات و ارتباطات بین کسب و کارها، سازمان‌های دولتی و افراد. شبکه‌ها می‌توانند خصوصی باشند، مانند درون یک شرکت. امنیت شبکه در سازمان‌ها، بنگاه‌ها، و انواع دیگر موسسات نقش مهمی دارد. رایج‌ترین و ساده‌ترین راه حفاظت از یک منبع شبکه با اختصاص آن یک نام منحصر به فرد و یک رمز عبور مربوطه است.

هک
نمونه سولات امنیت شبکه

اگر دانشجوی رشته فنآوری اطلاعات، کامپیوتر سخت افزار، کامپیوتر نرم افزار و حتی سایر رشته های مرتبط  در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستید پیشنهاد میکنیم  این  مجموعه جدید سوالات  را  تهیه نمایید.

این مجموعه سوالات، پس از مطالعه و بررسی مراجع معتبر موضوع امنیت شبکه  طراحی شده اند. در این اینجا بخشی از  جدید ترین نمونه سوالات امنیت شبکه   مطرح شده در سال ۱۴۰۱ قرار داده شده اند.

مراجع معتبری نظیر  CompTIA ، Cisco ، Microsoft  و برخی از سوالات پُر تکرار آزمونهای مختلف برای طراحی سوالات و تست های امنیت شبکه لحاظ شده اند.

سایر محصولات آموزشی، مانند  نمونه سوالات دوره نتورک پلاس، جزوه  و فیلم آموزشی نتورک پلاس، مرجع کامل ویندوز سرور  ۲۰۱۹، آموزش جامع MCSA 2016 ، جزوه آموزشی  دوره CCNA و جزوه امنیت شبکه آماده ارایه به علاقمندان می باشد.


۱۵۶ نام پروتکل شبکه ای که ترافیک وب را از طریق رمزگذاری SSL/TLS ایمن می کند چیست؟

الف- SFTP                       ب-  HTTPS                             ج- FTPS                    د- SNMP

۱۵۷ کدام بخش از مجموعه پروتکل IPsec احراز هویت و یکپارچگی را فراهم می کند؟

الف- CRC

ب-  AH

ج- SIEM

د- AES

۱۵۸ کدام بخش از IPsec احراز هویت، یکپارچگی و محرمانه بودن را فراهم می کند؟

الف- CRC

ب-  AH

ج- SIEM

د- ESP

۱۵۹ کدام یک از موارد زیر اجرای ایمن پروتکلی است که برای همگام سازی ساعت ها روی شبکه کامپیوتری استفاده می شود؟

الف- NTPsec

ب- SNMPv3

ج-IPsec

د-  AES

۱۶۰ کدام یک از پاسخ های زیر به یک راه حل امنیتی نقطه پایانی اشاره دارد که قابلیت شناسایی، تجزیه و تحلیل، پاسخ و نظارت بر زمان واقعی تهدیدات سایبری را فراهم می کند؟

الف- SWG

ب- CASB

ج- Firewall

د- EDR(Endpoint detection and response)

۱۶۱ یک راه حل امنیتی مبتنی بر نرم افزار یا سخت افزار که برای شناسایی و جلوگیری از استفاده و انتقال غیرمجاز اطلاعات محرمانه در خارج از شبکه شرکت طراحی شده است.

الف- DEP

ب- RADIUS

ج- DLP(Data Loss Prevention )

د-  PGP

۱۶۲ کدام یک از پاسخ های زیر به نوع فایروال اشاره دارد که با ارائه ویژگی های اضافی، مانند بازرسی عمیق تر ترافیک شبکه و بازرسی در سطح برنامه، فایروال های نسل اول و دوم را بهبود می بخشد؟

الف-  IDS            ب- Packet filter                         ج-  NGFW                         د- Stateful firewall

۱۶۳ اصطلاح «سیستم تشخیص نفوذ» (IDS) به دستگاه یا برنامه‌ای اطلاق می‌شود که برای شناسایی فعالیت‌های مخرب و نقض خط‌مشی‌های امنیتی در شبکه یا میزبان طراحی شده است. برای نظارت بر شبکه ها به عنوان سیستم تشخیص نفوذ شبکه (NIDS) طراحی شده است، IDS نصب شده بر روی میزبانی که فقط آن میزبان را نظارت می کند، سیستم تشخیص نفوذ میزبان (HIDS) نامیده می شود. IDS ها هیچ اقدام فعالی برای جلوگیری یا توقف نفوذ انجام نمی دهند و تنها بر پاسخ منفعل است که ممکن است شامل ارسال هشدار به کنسول مدیریت یا ذخیره اطلاعات مربوط به رویداد در گزارش ها باشد.

الف- درست                                  ب- نادرست

۱۶۴ کدام یک از موارد زیر، یک نوع فایروال متداول برای حافظت از یک کامپیوتر است؟ (۲ پاسخ را انتخاب کنید)

الف-  Host-based firewall

ب- Software firewall

ج-  Network-based firewall

د- Hardware firewall

۱۶۵ رابط (Unified Extensible Firmware Interface – UEFI) یک رابط میان‌افزار است که به عنوان جایگزینی برای بایوس طراحی شده است. UEFI پیشرفت‌های مختلفی را نسبت به بایوس ارائه می‌کند، از جمله رابط کاربری گرافیکی (GUI) ، پشتیبانی از ماوس، یا عملکرد راه‌اندازی امن که برای جلوگیری از بارگیری بدافزارها و سیستم‌های عامل غیرمجاز در طول فرآیند راه‌اندازی رایانه طراحی شده‌اند.

الف- درست                                  ب- نادرست

۱۶۶ اصطلاح ” Measured Boot ” به مکانیزم امنیتی اشاره دارد که برای اولین بار توسط مایکروسافت در ویندوز ۸ معرفی شد. Measured Boot اجزای راه اندازی سیستم را بررسی می کند و گزارش پیکربندی بوت حاصل را در ماژول پلتفرم مورد اعتماد (TPM) ذخیره می کند. سپس گزارش برای تأیید از راه دور به یک سرور قابل اعتماد در شبکه ارسال می شود تا یکپارچگی فرآیند راه اندازی ویندوز را تأیید کند. Measured Boot به خنثی کردن بدافزارها و روت کیت‌هایی که به سختی قابل شناسایی هستند و قبل از سیستم‌عامل اجرا می‌شوند، کمک می کند.

الف- درست                                  ب- نادرست

۱۶۷ کدام یک از راه حل های امنیتی زیر را می توان برای محافظت از محتویات پایگاه داده استفاده کرد؟ (همه موارد مورد نظر را انتخاب کنید)

الف- Fuzzing

ب- Tokenization

ج-  Salting

د- Hashing

۱۶۸ اصطلاح “Secure cookie” به نوعی از کوکی HTTP اشاره دارد که دارای مجموعه ویژگی های امن است. ویژگی Secure از انتقال یک کوکی از طریق یک کانال رمزگذاری نشده جلوگیری می کند (یعنی کوکی از طریق HTTP ارسال نمی شود، به جای آن از HTTPS استفاده می شود).

الف- درست                                  ب- نادرست

۱۶۹ هدف از امضای کد (code signing) چیست؟ (۲ پاسخ را انتخاب کنید)

الف- Disables code reuse

ب- Confirms the application’s source of origin

ج- Protects the application against unauthorized use

د- Validates the application’s integrity

۱۷۰ به عمل یافتن آسیب‌پذیری‌ها در یک برنامه با وارد کردن ورودی نادرست ………… گفته می‌شود.

الف- Normalization

ب- Hardening

ج- Static code analysis

د- Fuzzing

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا