ویندوز سرور 2019

ویندوز Azure

معرفی  ویندوز Azure

مایکروسافت در ژوئن ۲۰۱۲، با معرفی  ویندوز آژور (Windows Azure) وارد مبحث پردازش ابری (cloud computing) شد. البته  در مارچ ۲۰۱۴ ویندوز آژور به Microsoft Azure تغییر نام داد. مایکروسافت آژور، یک سرویس ابری  است که توسط  مایکروسافت برای تولید، تست، استقرار و مدیریت برنامه های کاربردی و خدمات از طریق مراکز داده مایکروسافت ایجاد شده است .

این نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) ، پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS) و زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS) فراهم می کند و از بسیاری از زبانهای مختلف برنامه نویسی ، ابزارها و چارچوب ها ، از جمله نرم افزارها و سیستم های مخصوص مایکروسافت و شخص ثالث پشتیبانی می کند.

Azure-roadmap نقشه راه گواهی های ویندوز آژور را دانلود کنید.دریافت

 مایکروسافت در ژوئن ۲۰۱۲، با معرفی Windows Azure برگ جدیدی در مبحث پردازش ابری (cloud computing) ایجاد کرد. البته ل در مارچ ۲۰۱۴ ویندوز آژور به Microsoft Azure تغییر نام داد.
 

مایکروسافت آژور یا  ویندوز آژور، معمولا به عنوان آژور اشاره به یک است سرویس محاسبات ابری ایجاد شده مایکروسافت برای تولید، تست، استقرار و مدیریت برنامه های کاربردی و خدمات از طریق مایکروسافت مدیریت مراکز داده . این نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) ، پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS) و زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS) فراهم می کند و از بسیاری از زبانهای مختلف برنامه نویسی ، ابزارها و چارچوب ها ، از جمله نرم افزارها و سیستم های مخصوص مایکروسافت و شخص ثالث پشتیبانی می کند.

مایکروسافت آژور دومین پلتفرم بزرگ مبتنی بر کلاد است که خدمات و امکانات متعددی دراختیار کاربرها قرار می‌دهد و به بهبود امنیت و دسترسی سازمان‌ها کمک می‌کند.آژور (Azure)، پلتفرم ابری (زیرساخت به‌عنوان سرویس) شرکت مایکروسافت است.

مایکروسافت آژور مانند دیگر پلتفرم‌های ابری مثل AWS آمازون و گوگل کلاد پلتفرم، مجموعه‌ی گسترده‌ای از ابزار‌های قدرتمند یکپارچه‌سازی خدمات و محصولات دراختیار کسب‌وکار‌ها و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.  

خدمات  Azure از مجازی سازی در مقیاس بزرگ در مراکز داده مایکروسافت در سراسر جهان استفاده می کند و بیش از ۶۰۰ سرویس را ارائه می دهد.

ویندوز Azure
ویندوز Azure

برای ورود به دنیای Azure پیشنهاد می شود در دوره های  نتورک پلاس و ویندوز سرور ۲۰۱۹  شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا