آموزش شبکهMCSA 2016آموزش جامع ویندوز سرورآموزش عملی شبکهویندوز سرور 2019

گواهینامه های مایکروسافت در ۲۰۲۳

دلایل وجودی گواهینامه های مایکروسافت.

افرادی که در زمینه فناوری اطلاعات کار می کنند می توانند گواهینامه های مختلفی از جمله گواهی هایی که مایکروسافت ارائه می دهد، دریافت کنند. کسب یک یا چند مورد از این گواهی ها ممکن است به شما کمک کند شغل جدیدی پیدا کنید، مهارت های حرفه ای خود را توسعه دهید یا شغل خود را ارتقا دهید. آشنایی با انواع گواهینامه های مایکروسافت کمک می کند تا مشخص کنید کدام یک برای نیازهای شما مناسب هستند.

گذراندن دوره های آموزشی مایکروسافت و دریافت گواهینامه های مایکروسافت، نشان می دهد با ساختار، فناوری ها و الزامات فنی امروزی همگام هستید و توانایی مدیریت سرویس های مایکروسافت را دارید. مایکروسافت مسیرهای صدور گواهینامه را برای هر یک از مشاغل فنی و گرایش های تخصصی محصولاتش را ارائه نموده است. هر یک از این گواهینامه ها شامل گذراندن یک سری آزمون ها برای دریافت گواهی است.

گواهینامه مایکروسافت، می تواند ادعای مهارت های فنی را تایید کند، به ویژه آن دسته از توانایی های مربوط با فناوری هایی که از محصولات مایکروسافت استفاده می کنند. مایکروسافت بیش از ۲۵۰ گواهینامه را برای سطوح مختلف تخصص بر اساس آزمون های مرتبط ارائه می دهد.

برخی از گواهینامه های مایکروسافت را می توان مستقل از سایر فناوری های مایکروسافت دریافت نمود، در حالی که برخی دیگر ممکن است لازم باشد آنها را به ترتیب و با رعایت پیش نیاز به دست آورید. مایکروسافت معمولاً از متخصصان می خواهد که گواهینامه های خود را سالانه تمدید کنند تا دانش فعلی محصول و روندهای مرتبط با آن را حفظ کنند.

جدیدترین گواهینامه های مایکروسافت در ۲۰۲۳

در اوایل سال ۲۰۲۱، مایکروسافت گواهینامه های مبتنی بر محصول (product-based certifications) خود را به مدل های گواهینامه های مبتنی بر نقش (role-based certification) تغییر داد. بنابراین گواهینامه ها و مدارک اخذ شده با عناوین، Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA)، Microsoft Solutions Developer (MCSD) و Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE) را از رده خارج یا به اصطلاح بازنشته اعلام نمود. در نتیجه گواهی نامه هایی تحت عنوان MCSA 2019 یا MCSA 2022 اساسا وجود خارجی ندارند.

گواهینامه‌های مبتنی بر نقش، مهارت‌های فنی تعریف‌شده توسط مایکروسافت را تأیید می‌کنند که کارمندان در یک نقش یا Role خاص کسب می‌کنند. مایکروسافت افراد مبتدی در یک حوزه را با حداکثر دو سال تجربه کاری، حرفه ای متوسط را با سه تا پنج سال تجربه کاری و افرادی با بیش از پنج سال تجربه کاری را به عنوان متخصص تعریف می کند.

گواهینامه‌های مبتنی بر نقش، در شکل زیر نمایش داده شده اند:

گواهینامه های مایکروسافت
جدیدترین گواهینامه های مایکروسافت در ۲۰۲۳

گواهینامه Administrator.

کارشناسانی که گواهینامه Administrator را دریافت می کنند، توانایی، پیاده سازی، نظارت و نگهداری سرویس های ویندوز سرور و آژور را خواهند داشت. این مسیر صدور گواهینامه دارای سطوح بنیادی، کاردانی و کارشناسی است.

برای نمونه جهت دریافت گواهینامه مایکروسافت با عنوان Windows Server Hybrid Administrator Associate می بایست در دو آزمون، Administering Windows Server Hybrid Core Infrastructure با کُد امتحانی AZ-800 و Configuring Windows Server Hybrid Advanced Services با کُد امتحانی AZ-801 شرکت نموده و نمره قبولی کسب نمایید.

فردی که مدرک Windows Server Hybrid Administrator Associate را دریافت می کند، باید تخصص موضوعی در پیکربندی و مدیریت Windows Server در محل یا on-premises، ترکیبی یا , hybrid و زیرساخت یا and infrastructure as a service به عنوان یک پلت فرم سرویس (IaaS) داشته باشد.

مسئولیت های فرد در این نقش شامل یکپارچه سازی محیط های ویندوز سرور با سرویس های Azure و مدیریت ویندوز سرور در شبکه های داخلی است.

برخی از موارد سنجش و ارزیابی در آزمون های فوق الذکر عبارتند از:

  • Deploy and manage AD DS in on-premises and cloud environments
  • Manage Windows Servers and workloads in a hybrid environment
  • Manage virtual machines and containers
  • Implement and manage an on-premises and hybrid networking infrastructure
  • Manage storage and file services
  • Secure Windows Server on-premises and hybrid infrastructures
  • Implement and manage Windows Server high availability
  • Implement disaster recovery
  • Migrate servers and workloads
  • Monitor and troubleshoot Windows Server environments
گواهینامه Windows Server Hybrid Administrator Associate
گواهینامه Windows Server Hybrid Administrator Associate

بدیهی است بستر این نسل از گواهینامه های مایکروسافت ویندوز سرور ۲۰۲۲ باشد.برای آشنایی با نسخه های این ویندوز فیلم زیر را ببینید.

Windows-Server_2022

آموزشگاه پگاه نو، با بیش از ۲۸ سال سابقه آموزشی در خوزه فناوری اطلاعات، به عنوان پیشرو در صنعت در ارائه آموزش دوره های مایکروسافت و سیسکو شناخته شده است.مربیان ما یک سبک آموزشی منحصر به فرد را برای کمک به متخصصان IT مشتاق برای تسلط بر هنر مدیریت موفق و ایمن سازی زیرساخت های بزرگ فناوری اطلاعات ایجاد کرده اند.

مربیان بسیار با تجربه ما در این صنعت به رسمیت شناخته شده اند که دارای بالاترین مهارت های فنی توسط کارفرمایان هستند. ما موفق شده ایم بیش از چند صد نفر از دانشجویان رشته های فناوری اطلاعات، کامپیوتر و علاقمندان را در حوزه مبانی فناوری اطلاعات، نتورک پلاس(network plus) ، کارشناس امنیت(Security plus) ، مدیر سرویس دهنده های ویندوز سرور(Windows server administration) ، کارشناس تجهیزات سیسکو(CCNA)، آموزش دهیم. که امروزه اغلب در بازار کار فناوری اطلاعات استخدام شده اند مناسب ترین حقوق را در صنعت فناوری اطلاعات دریافت می کنند.

برای شرکت در دوره های آنلاین نیز می توانید پس از مشاهده تقویم آموزشی دوره های شبکه از طریق لینک تقویم آموزشی ۱۴۰۲ اقدام نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا