+CompTIA Security

معرفی دوره  +CompTIA Security

دوره امنیت شبکه   یا مبانی امنیت شبکه  مناسب افرادی است که تصمیم دارند وارند حوزه امنیت شبکه های کامپیوتری شوند. پیش نیاز آن  دوره  نتورک پلاس می باشد  که پس از آن می توان در دوره +Security  ثبت نام نمود.امنیت شبکه، شامل سرفصل هایی مانند، پروتکل های امن و نا امن، امن سازی سرویسها شبکه، انواع هکر، رویدادهای امنیتی می باشد.
بعد از گذراندن این دوره می توانید در امتحان +Security  شرکت کرده و مدرک مورد نظر را بدست آورید.
امن سازی تجهیزات بی سیم
امنیت شبکه
این دوره شما را با مفاهیم کلی شبکه و ایمن سازی آن آشنا می سازد تا به راحتی بتوانید دانش مربوطه به ایمن سازی را از طریق بکارگیری سرویس های لازم بر روی هر نوع سیستم عاملی مانند Windows, Linux  پیاده سازی نمایید.بخش زیادی از جلسات کلاس به صورت عملی  و مبتنی بر  ابزار  شبیه سازی  مانند Cisco Packet Tracer برگزار می گردد. افرادی که این دوره را با موفقیت سپری کنند می توانند در مشاغلی با عناوین زیر فعالیت نمایند.
Security Administrator
Systems Administrator
Helpdesk Manager / Analyst
Network / Cloud Engineer
Security Engineer / Analyst
DevOps / Software Developer
IT Auditors
IT Project Manager
این دوره یک گواهینامه جهانی است که مهارت های پایه لازم برای انجام وظایف اصلی امنیتی و دنبال کردن حرفه امنیت فناوری اطلاعات را تأیید می کند.نقش‌های شغلی بیشتری برای تکمیل مهارت‌ها به Security+ تبدیل می‌شوند – مهارت‌های پایه امنیت سایبری در بیشتر نقش‌های شغلی امروزی برای سیستم‌ها، نرم‌افزار و سخت‌افزار ایمن قابل اجرا هستند.
دوره +CompTIA Security
Security plus
Security+ با آخرین گرایش‌ها و تکنیک‌ها هماهنگ است – مهمترین مهارت‌های فنی در ارزیابی و مدیریت ریسک، پاسخ به حادثه، پزشکی قانونی، شبکه‌های سازمانی، عملیات ترکیبی/ابر، و کنترل‌های امنیتی را پوشش می‌دهد و از عملکرد بالا در کار اطمینان می‌دهد.
این دوره  دانش اصلی مورد نیاز برای هر نقش امنیت سایبری را ایجاد می کند و سکوی پرشی برای مشاغل امنیت سایبری سطح متوسط فراهم می کند. دوره  امنیت بهترین روش‌ها را در عیب‌یابی عملی ترکیب می‌کند و تضمین می‌کند که داوطلبان مهارت‌های عملی حل مشکلات امنیتی مورد نیاز برای موارد زیر را دارند:
-وضعیت امنیتی یک محیط سازمانی را ارزیابی کنید و راه حل های امنیتی مناسب را پیشنهاد و اجرا کنید
-محیط های ترکیبی از جمله ابر، موبایل و اینترنت اشیا را نظارت و ایمن کنید
-با آگاهی از قوانین و سیاست های قابل اجرا، از جمله اصول حاکمیت، ریسک، و انطباق عمل کنید.
-رویدادها و حوادث امنیتی را شناسایی، تجزیه و تحلیل و پاسخ دهید.

 

اگر دانشجوی رشته فنآوری اطلاعات، کامپیوتر سخت افزار، کامپیوتر نرم افزار و حتی سایر رشته های مرتبط  در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستید پیشنهاد میکنیم دوره امنیت شبکه را طی کنید.در صورت تمایل می توانید،مجموعه سوالات امنیت شبکه، که پس از مطالعه و بررسی مراجع معتبر موضوع امنیت شبکه  طراحی شده اند را تهیه نمایید. در این اینجا بخشی از  جدید ترین نمونه سوالات امنیت شبکه   مطرح شده در سال ۱۴۰۱ قرار داده شده اند.
مراجع معتبری نظیر  CompTIA ، Cisco ، Microsoft  و برخی از سوالات پُر تکرار آزمونهای مختلف برای طراحی سوالات و تست های امنیت شبکه لحاظ شده اند.
دکمه بازگشت به بالا