MCSA 2016آموزش شبکهویندوز سرور 2019

استاندارد جدید ویندوز سرور ۲۰۱۹

استاندارد جدید ویندوز سرور ۲۰۱۹، جایگزین استاندارد های MCSA و MCSE شده است.

ویندوز سرور یک نام تجاری برای سیستم‌عامل‌های سرور منتشر شده توسط شرکت مایکروسافت است. این ویندوز امکاناتی را برای مدیریت سرورها فراهم می‌کند و بر روی سرورها نصب می‌شود. این نام تجاری شامل همه سیستم عامل‌های ویندوز با نام تجاری «ویندوز سرور» می‌باشد، ولی سایر محصولات مایکروسافت را شامل نمی‌شود. اولین ویرایش ویندوز سرور منتشر شده با  Windows NT 3.1 Server Advanced بود که بعد از آن    Windows NT 4 Server و ویندوز ۲۰۰۰ سرور ارائه شدند. ویندوز های سرور ،  ۲۰۰۳ و ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ نسخه های بعدی هستند که به طور رسمی به عنوان ویندوز سرور معرفی شد.فراموش نشود که مایکروسافت به سرعت در حال ارتقا فضای ابری خود مبتنی بر Azure است.
تمامی  مدارک  مایکروسافت   در حوزه های  Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA), Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD), Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE)  تا تاریخ  January 31, 2021  کنار گذاشته شده اند.در نتیجه  آزمونی برای دوره های MCSA 2012  و MCSA 2016 وجود ندارد.
دوره ویندوز سرور 2019
دوره جدید ویندوز سرور ۲۰۱۹
در این راستا، همزمان با ارایه Windows Server  ۲۰۱۹  دوره ای  با  عنوان  WS-011T00-A: Windows Server 2019 Administration   به عنوان  استاندارد جدید ویندوز سرور ۲۰۱۹ توسط مایکروسافت معرفی شده است. علاقمندان می توانند  جهت ثبت نام و مشاوره در این دوره بطور آنلاین و حضوری  با شماره  ۰۹۳۶۵۸۰۳۰۰۱  تماس بگیرند.برخی از سر فصل های مجموعه عبارتند از:
Windows Server Administration Overview  /  Identity Services in Windows Server  / Network Infrastructure services in Windows Server  / File Servers and Storage management in Windows Server  /  Hyper-V virtualization and containers in Windows Server  / High Availability in Windows Server  / Disaster recovery in Windows Server  / Remote access and web services in Windows Server  / Monitoring, performance, and troubleshooting
از ویژگی های اصلی  سرور ۲۰۱۹  بهبود امنیت در آن است .مایکروسافت همچنان به کارکردهای امنیتی داخلی برای کمک به سازمانها برای رسیدگی به الگوی “انتظار نقض” مدیریت امنیت ادامه داده است ویندوز سرور ۲۰۱۹ به جای فرض کردن فایروال ها در محیط پیرامون یک شرکت ، مانع از بروز هرگونه مصالحه امنیتی می شود ، فرض می کند که سرورها و برنامه های کاربردی درون هسته دیتاسنتر به خطر افتاده اند. این سیستم عامل  شامل Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) است که بردارهای رایج برای نقض امنیتی را ارزیابی می کند ، و بطور خودکار حملات مخرب احتمالی را مسدود کرده و هشدار می دهد.
کاربران ویندوز ۱۰ طی چند ماه گذشته بسیاری از ویژگی های ATP Windows Defender را دریافت کرده اند از جمله استفاده از Windows Defender ATP در  سرور ۲۰۱۹ به آنها اجازه می دهد تا از سیستم ذخیره سازی داده ها ، انتقال شبکه و اجزای یکپارچگی امنیتی برای جلوگیری از سازش  استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا